Sizi Terkeden Kız Arkadaşınızı Geri Kazanmak İçin Yapacağınız Konuşma

eskisevgiliyi

Kız arkadaşınız sizi terk etti. Ancak siz onu çok seviyorsunuz ve tekrar size dönmesi için onunla konuşmayı düşünüyorsunuz. İyi bir konuşmacı olmadığınızdan, muhtemelen kız arkadaşınızın sizin söylediklerinizden etkilenmeyeceğini düşünüyorsunuz. Eğer böyle bir durumdaysanız, aşağıda yazdıklarım tam ihtiyacınız olan şeylerdir.

cropped-whatsup-medyumolcay.jpg

Öncelikle bilmeniz gereken şey, sebepsiz yere kız arkadaşınızın sizi terk etmediğidir. Eğer kız arkadaşınız sizi terketmiş ise, kız arkadaşınız açısından ilişkinizde doğru gitmeyen şeyler var demektir. Aksi halde hiç kimse istikrarlı ve sağlıklı yürüyen bir ilişkiden vazgeçmek istemez.İlişkinizde doğru gitmeyen şeylerin olması, sizin bu ilişkiyi kurtaramayacağınız anlamına gelmemektedir. Kız arkadaşınızla olan konuşmanızda doğru bir strateji belirleyip, bu strateji ile hareket ederek kız arkadaşınızı kısa süre içinde geri kazanabilirsiniz.
Stratejinizi belirlerken ilk yapmanız gereken şey, kız arkadaşınızın sizi niye terkettiğini doğru şekilde saptamaktır. Kız arkadaşınızın sizi terketme sebebi, sizin onu aldatmanız, sıklıkla yalan söylemeniz, ona ilgisiz davranmanız veya bunun gibi şeyler olabilir. Bu tip durumlarda sizi terk etmiş olan kız arkadaşınızla konuşurken ondan mutlaka özür dileyin. Yaptığınızın büyük bir hata olduğunu, asıl amacınızın kız arkadaşınızı incitmek olmadığını, son derece üzgün olduğunuzu ve bir daha böyle bir hatanın gerçekleşmeyeceğini kendisine samimi duygularınızla ifade edin. Konuşmanız içerisinde onu ne kadar çok sevdiğinizi birkaç defa tekrarlayın.
Konuşmanız sırasında, neden böyle bir hata yaptığınızı ve ilişkinizin neden sağlıklı ilerlemediği hakkındaki düşüncelerinizi kız arkadaşınıza söylemenizde fayda olacaktır. Örneğin, bu hatayı yapmanızda kız arkadaşınızın da suçu olduğunu düşünüyorsanız, bunu ona onu incitmeden söyleyin. Ancak bu durumu kesinlikle karşılıklı suçlama haline getirmeyin. Eğer konuşmanız karşılıklı suçlamaya dönüşürse, bundan hiç kimse fayda sağlamayacağı gibi, işler daha da kötüye gidebilir.
Konuşmanızın içeriğini belirlerken odaklanmanız gereken şeyler; kız arkadaşınızın sizi terketmesine neden olan hatanız, bu hatadan ötürü pişmanlığınız, bu hatayı bir daha tekrarlamayacağınız, ilişkinize doğrudan zarar veren sebepler ve çözümleri, onu ne kadar çok sevdiğiniz ve birlikte her sorunun üstesinden gelebileceğiniz konular olmalıdır. Bunun dışındaki konuşma içeriği sadece boşa vakit geçirmek olacak ve samimiyetsiz görünmenize neden olacaktır.
Konuşmanızı sakin, kendinen emin, özgüveni yüksek ama naif ve en önemlisi samimi bir şekilde gerçekleştirin. Burada sakin olmanız, kız arkadaşınızın da sakin ve normal bir ses tonuyla konuşmasını sağlayacaktır. Kendinizden emin olmanız, söylediklerinizin doğru olduğu mesajını kız arkadaşınızın bilinçaltına gönderecektir. Özgüvenli ama naif oluşunuz, sizin daha çekici ve olgun görünmenizi sağlayacak, kızarkadaşınızın bilinçaltına sizi daha fazla zorlamaması için baskı yapacaktır. Samimi oluşunuz ise, bütün bu sorunları aşıp onunla yeniden istikrarlı ve sağlıklı bir ilişki kurmak istediğinizi gösterecektir.
Unutmayın, kız arkadaşınızın size geri dönmesini sağlayacak sihirli bir formül yok. Kız arkadaşınızın sizi neden terk ettiğini iyi anlamaya çalışın. Terkediş sebebini onun bakış açısıyla değerlendirin ve ne yaparsanız bu sorunun çözüleceğini iyi düşünün. Herşeyden önemlisi, gerçekten samimi olduğunuza kız arkadaşınızın inanmasını sağlayın.

Gelen Aramalar:

  • sizi terk eden kız arkadaş
  • sizi terk eden kız arkadaşınızın dönmek istemesi
  • sizi terk eden kız arkadaşınızın sizi bir şekilde takip etmesi
  • sizi terk eden sevgili ile konuşma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir