eski-sevgiliyi-geri-kazanmak

Erkek Arkadaşınızdan Özür Dilemenin 6 Adımı

Bazı insanlar için haksız olduğunu kabul etmek ve kavga ettiği kişiden özür dilemek oldukça zordur. Hele ki kavga ettiği kişi erkek arkadaşı ise, özür dilemek gurur meselesi yapılır ve işler daha çıkmaza girer. Eğer sizde bu tip sorun yaşayan bir kişi iseniz, aşağıdaki özür dileme adımlarını kullanarak erkek arkadaşınızdan kolayca özür dileyebilir ve onun size affetmesini sağlayabilirsiniz.

Erkek Arkadaştan Özür Dilemek – 1. Adım

Özür dilemek için uygun zamanı kollayın. Eğer erkek arkadaşınız kötü bir ruh haleti içindeyse veya o anda meşgulse, özür dilemek için uygun bir zaman değil demektir.  Özür dilemek için erkek arkadaşınızın sakin ve rahat olduğu, ikiniz için de sessiz olan bir zamanı kollayın. Erkek arkadaşınız tarafından özürünüzün kabul edilmesi için doğru zamanda özür dilemeniz son derece önemlidir.

Erkek Arkadaştan Özür Dilemek – 2. Adım

Erkek arkadaşınızdan özür dilemek için doğru zamanı yakaladığınızda, onu karşınıza alın, gözlerinin içine bakıp, uygun bir ses tonu ile onu kırdığınız için çok üzgün olduğunuzu söyleyin. Sözlerinizde mutlaka samimi olun ve pişmanlığınızı gösterin. Unutmayın; sözlerinizin samimi olup olmadığı, gerçekten pişman olup olmadığınız gözlerinizden anlaşılacaktır.

Erkek Arkadaştan Özür Dilemek – 3.Adım

Özür dileme faslını kısa tutun ve kesinlikle çok fazla açıklama yapmaya çalışmayın. Çoğu zaman, “ seni kırdığım için özür dilerim aşkım” gibi basit bir cümle özür dilemeniz için yeterli olacaktır. Eğer özür dileme faslını uzun tutar ve çokça açıklama yapmaya kalkarsanız, erkek arkadaşınızın bilinç altında yalan söylediğinize ve samimi olmadığınıza dair şüpheler oluşacaktır.

Erkek Arkadaştan Özür Dilemek – 4. Adım

Erkek arkadaşınızın hoşuna gidecek basit bir hediye alın. Bu basit hediye,  erkek arkadaşınızın bilinç altında, sizin gerçekten onu kırdığınız için üzgün ve pişman olduğunuzu  hissettirecek duygular uyandıracaktır.  Erkek arkadaşınızın tuttuğu takımın maçına alınmış bir bilet yada onun için özel olarak hazırlanmış bir akşam yemeği  işinizi görecektir.

Erkek Arkadaştan Özür Dileme – 5. Adım

İşler ne yazıkki her zaman bu kadar kolay olmayabilir. Siz her ne kadar doğru zamanda doğru şekilde özür dilemiş olsanız bile, erkek arkadaşınız bu özüre negatif bir tepki verebilir. Her ne kadar özürünüzü kabul etmiş olsada (sizi sevdiği için muhtemelen özürünüzü kabul edecektir), erkek arkadaşınızın size hala kızgın olabilir. Bunun için her türlü negatif reaksiyona hazır olmalısınız. Erkek arkadaşınızın bu olumsuz tepkilerine karşılık sizde olumsuz tepkiler vermeyin, bunun normal bir süreç olduğunu kabul edin. Burada yapmanız gereken tek şey, bir süre daha erkek arkadaşınızın sakinleşmesini beklemek ve pişmanlığınızın samimi olduğunu  hissettirecek davranışlarda bulunmaktır. Samimiyetinizi gören erkek arkadaşınız, kısa süre içinde sizi affedecektir.

Erkek Arkadaştan Özür Dilemek – 6. Adım

Erkek arkdaşınızla kavga etmenize sebep olan hatanızın sonucu ne olursa olsun hata ettiğinizi kabullenin. Herşey insanlar içindir. Bir hata ettiniz ve karşılığında bir özür dilediniz. Özür dilerken gerçekten samimi olduğunuzu ispatlayın. Bunun en kolay yolu, yaptığınız hatadan geri dönmek yada en azından hatayı telafi etmeye çalışmaktır. Örnek; erkek arkadaşınızın arabasına istemeden zarar mı verdiniz, gidin arabayı yaptırıp getirin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir